Türkçe English
Sanet Monoray Sistemleri Anuga Food Tec Fuarı’ndaydı

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen dünyanın önemli gıda fuarlarından Anuga Et Fuarı’na bu yıl ilk kez gıda teknolojileri fuarı da eklendi. 27-30 Mart 2012 tarihleri arasında düzenlenen Anuga Food Tec Fuarı’na ülkemizden de çok sayıda firma katılım sağladı.

11 salonda düzenlenen fuarda, 38 Türk firması yer aldı. Et teknolojileri alanında üç firmanın katıldığı fuarda, diğer firmalar ambalaj ve gıda makineleri alanındandı. Anuga Food Tec’te yer alan et toknolojileri firmaları, kesimhaneler için modern monoray sitemleri üreten Sanet Ray Kesimhane ve Monoray Sistemleri Ltd. Şti. ile birlikte Arı Makine ve Yiber Elektronik firmaları oldu.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Anuga Food Tec’in düzenlenmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Arı Makine Şirket Müdürü Turgut Arıcı fuarın oldukça geniş katılımcı portföyünün yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinden ziyaretçilerd
en de ilgi gördüğünü belirtti.

Kırmızı et
sektöründe kesimhane, depolama ve taşıma alanlarında kullanım kolaylığı sağlayan “ikiz ray” sistemini geliştiren ve sektörün ihtiyaçlarına cevap vermek üzere karkas transfer   rayları üreten Sanet Monoray Sistemleri, Anuga Food Tec ile ürünlerini Avrupalı kırmızı et firmalarına tanıttı. Fuarda ilgi gören ürünleri ile Türkiye’den teknoloji ihraç edecek olan Sanet yöneticisi Vet. Dr. Ahmet Yücesan fuar hakkında; “Ülkemizde ilk kez ikiz ray sistemlerini dizayn ederek kesimhanelerde uygulamaya geçirmiştik. Artık yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da hem büyükbaş hem de küçükbaş kesimhane projelerini uyguluyoruz. Anuga Food Tec bu anlamda yabancı firmalarla bağlantı kurmak ve ihtiyaçlarına cevap verebileceğimizi görmek açısından önemli bir kazanım oldu” dedi.

Anuga Food Tec iki yılda bir düzenlenmeye devam edecek ve gelecek organizasyon 24-27 Mart 2015 tarihlerinde olacak.