Türkçe English
HİDROLİK DERİ YÜZME MAKİNASI


  İŞLEVİ

    

  İşlem bandında ön ve arka ayak paçaları alınır. Daha sonra bıçak yardımıyla kısmi olarak kalan ayaklardaki deriler yüzüler. Ayak uçlarından açılan deriler makinenin zincirine iki arka ayaktan sabitlenir. Tamburun kendi etrafında dönmesiyle önce gerginleştirilir ve sonra da yüzme işlemi yukarıdan aşağıya başlatılır.

   

  Yukarıdan aşağıya doğru tambur hareket ederken aynı zamanda gövde üzerinden aldığı deriyi kendi üzerine sarar. Belli bir tolerans ile çalışan sistem, yüzme esnasında derinin parçalanmasını önleyeceği gibi gövde ile makine arasında olan 90 derecelik açı ile gövde üzerindeki etin deri kısmında kalmasını önleyecek şekildedir.

    

   

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

   

  Gövdenin tamamı inox (304) malzemeden imal edilmiştir. Zincir sarma tamburu dış bükey tasarlanmış olup hidro-motor gücüyle çalışmaktadır. Tambur kendi etrafında 7-22 devir/dakika hızla dönmektedir. Hidrolik olarak çalışan kaldırıcı piston, 10 saniye/metre hız ile tepe noktasından zemine doğru hareket eder.

   

  Deriyi ve zinciri kendi etrafında saran tambur, aynı devir hızla ters istikamete dönerek üzerindeki deriyi zemine veya deri şutlama alanına bırakır. Sistemde kullanılan halka, zincir ve bağlantı elemanları inox (304) malzemeden üretilmiştir. Dört yönlü hareket sağlayan sistem, sabit pano kumanda kolu ile çalıştırılır.