Türkçe English
KOYUN KANAMA HATTI


  İŞLEVİ

  Kesimi tamamlanmış koyunlar, elevatör yardımıyla kanama hattına aktarılır. Kaldırma elevatörü boyunca kısmi olarak kanama işlemi ve istem dışı hareketler azalır. Daha sonra kanama hattına gelindiğinde her iki fonksiyon tamamlanmış olur. Günlük kesim kapasitesine göre uzunluğu şekillendirilen bu düzenek, kesimhanenin fiziksel durumuna göre dikdörtgen veya kesimhane boyunca hat şeklinde de olabilir.

   

  Kendi etrafında sürekli dönen koyun gövdeleri, hattın son kısmında aktarma aparatı yardımıyla ya da manuel olarak işlem hattına alınırlar. Kanama hattında öncelikle ön kollar açılır ve kısmi olarak deri yakaları işlem hattına hazırlık olacak şekilde açılır.

   

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kanama hattı 60x3mm ölçülerinde galvanizli boru ve bu boruyu taşıyıcı sistem profiline bağlayan 16x50mm boyutlarında çelik lama hengerlerden oluşur. Kanama monorayı hengerler aracılığıyla taşıyıcı NPI’ların altına 190mm mesafe kalacak şekilde monte edilir.    

   

  Motor-redüktör sistemi, zincir ve paletleri kendi etrafında sürekli hareket ettirerek, gövdeleri kaldırma elevatöründen can alma hattına aktarır ve ayak değiştirme aparatına kadar ulaştırır.