Türkçe English
PNOMATİK KARKAS BÖLME


   İŞLEVİ

  Kesim bandında derisi yüzülüp iç organları çıkarılan karkaslar omurga boyunca 2 eşit parçaya ayrılarak yarım karkas haline getirilir. Çalışma platformlarından ikinci hareketli platformudur. Platform üzerinde bulunan pedallar sistemi aşağı ve yukarı hareket etmeye sağlayan pinomatik anahtarlardır. Platformda çalışan, en üst seviyeden gövdenin omurgası boyunca hızarı çalıştırır. Hızarın çalışması ve hızarın kesim hızıyla birlikte platform aşağıya doğru hareket ettirilir. Sistem 2 pistonla çalışır. Pistonlar zeminin titreşimsiz ve eğim yapmadan yukarı aşağı hareket etmesini sağlar. Ve böylece karkas yarmada çalışan gövdeye zarar vermeden işlemini gerçekleştirmiş olur.

    

   

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

   
  Karkas bölme platformlar kesimhanenin yapısına göre en küçük 800x1000mm olmak üzere genelde 140x160mm ebadında imal edilir. Platform zemininde mantar vurmalı 5mm kalınlığında saç ve 40x2mm et kalınlığında paslanmaz veya sıcak daldırma galvanizli borular kullanılır.

   

   

  Platformun arkasına monte edilen iki adet pinomatik piston, platformun 1500mm yüksekliğe sabit olarak kaldırılabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Arka korkuluk kısmında bıçak steril kabı ve el yıkama lavabosu vardır. Zeminde 2 adet pedal bulunur ve bu pedallar platformu her iki yöne hareket ettirecek fonksiyondadır.