Türkçe English
SIĞIR KALDIRMA VİNCİ


  İŞLEVİ

  Kesim alanında, zeminde ya da kabin içinde kesimi yapılan gövdeler, ayaklardan veya bileklerden bağlanan köstekler yardımıyla kanama hattına alınırlar. Kanama hattının bağlandığı şaselerin üzerinde motor-redüktör tambur düzeneği vardır. Şeselerin ve kesm alanının uygun olmadığı ya da devirme kabininin yönü kanama hattına uygun gelmediği durumlarda, hazır zincirli caraskallar kullanılır.

   

   

   

     
   

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

   

    Caraskal ve vinçlerde kullanılan halat veya zincirler 10mm çapında özel imal edilmiş malzemeden üretilmiştir. Vinç ya da caraskal yüklü iken istenilen yerde durdurulması, durduğunda ise geri kaçmaması için motora manyetik fren akuple edilmiştir.

    

  Zincir ya da çelik halatın ucundaki kanama kancası, kanama hattını 10cm geçtiğinde mevcut sviçler vasıtasıyla durdurulur. Zincir ya da halat ucuna özel aparat takılarak taşıma işlemi gerçekleştirilir. Vinç düzeneğinin bağlandığı şase NPU 100 profil ve 600x2000mm boyunda olup sıcak daldırma galvanizle kaplıdır.


  Can alma hattına monte edilen şase üzerine, 10 HP ve 2500kg kaldırma gücüne sahip bir motor-redüktör monte edilir. Buna bağlı tambura, zincir dişli ile hareket aktarılır. Bu düzeneğin kurulmasına yeterli alan olmadığında zincirli hazır calaskal kullanılır. Zincirli caraskalların ya da çelik halatların yukarı kaldırma hızı 22m/dk. dır.